Δευτέρα, 27 Μαρτίου 2017

Γ.Σ. Φαρσάλων - Ήφαιστος 58-45 (παιδικό Καρδίτσας)


Γ.Σ. Φαρσάλων - Ήφαιστος ..............58-45
Τα δεκάλεπτα: 25-2, 31-17, 40-31, 58-45
Γ.Σ. Φαρσάλων (Αναγνωστόπουλος) Ερελιάδης 2, Κυριαζής 6(2), Χατζηπλής 7(1), Βασιλείου 13(1), Αλεξόπουλος 13(1),  Μπακαλόπουλος 5(1), Ταστεμίρογλου 12.
Ήφαιστος (Κοβάτσεφ): Ευταξίας 2, Μπαχτσεβάνης 5, Τσιούτρας 5, Γόρδιος 2, Νικητόπουλος 5, Τσιούφας 12, Ζήσης 14(2).

Κυριακή, 26 Μαρτίου 2017

Α.Ο.Πελασγιώτις - Κρόνος 25-74 (παμπαίδων) (φώτο - vid)

 Α.Ο.Πελασγιώτις - Κρόνος ...................25-74
Δεκάλεπτα: 4-23, 8-37, 21-59, 25- 74.
Α.Ο.Πελασγιώτις: (Γκιουλέκας-Καπνιά) Ξανθόπουλος , Χατζηκωνσταντίνου , Σταθιώτης , Παναγόπουλος , Κούρτης , Παπαδημητρίου ,  Τάσιος , Βλουχός , Οικονόμου , Πανάγος .
Κρόνος : (Σαμαντζής)Μητρολιός , Φουσκαρίνης, Μπαράκος Κ, Μπαράκος Γ, Κακαδιάρης Αντ, Κακαδιάρης Γ, Ντέντα, Πανταζής, Παιδής, Κοντογιάννης,  Μαντζάνης,  Δερπάνης

Δείτε στιγμιότυπα του αγώνα

Ακολουθεί φωτορεπορτάζ

Κεραυνός - Γ.Σ.Βόλου 58-61 (Ημιτελικός Έφηβων Θεσσαλίας)

Κεραυνός - Γ.Σ.Βόλου ............58-61
Τα δεκάλεπτα:15-15, 37-31, 41-42, 58-61
Κεραυνός (Πάκας-Γοργόλης) Μπεχλιβάνος , Μπαλαμώτης 7(1), Ευσταθίου 3, Χύτας ,  Ραυτόπουλος , Σταυροθεόδωρος 6, Πουλίτσης 9(1), Ντελής 3(1), Τζήμας 14(2), Παπαιωάννου 9(3), Ρούστας 7(1), Κυριακού.
Γ.Σ.Βόλου (Τύμπας Π.-Ντάκης): Νικόπουλος 2, Tάσος 2, Ντάκης 15(3), Κορτέσης, Γιαννίκος , Σπυρόπουλος, Ντάκης , Σωτηρίου, Τσιβιούρας , Κωστούλας 21(1), Τσίρος 10, Σπανόπουλος 11(2).

Δείτε τα τελευταία λεπτά του αγώνα :

Ακολουθεί φωτορεπορτάζ

Άγιος Νέστορας – Γ.Σ. Μουζακίου 123-55 (Β' ΕΣΚΑΘ)

Πρώτος και μαθηματικά πλέον στον όμιλο του ο Άγιος Νέστορας ο οποίος το γιόρτασε δεόντως στο εξ αναβολής αγώνα με τον Πασσιαλή ΓΣ Μουζακιου όπως μαρτυράει και το σκορ καθώς οι γηπεδούχοι ήταν άψογοι αμυντικά και επιθετικά με το σκορ να σταματάει στο 123-55

Άγιος Νέστορας – Γ.Σ. Μουζακίου.......123-55
Τα δεκάλεπτα: 11-4, 25-13, 38-23, 56-31
Άγιος Νέστορας (Κουρμέτζας) Παπαθεοδώρου 11(1) Zαμπραίλας 5, Μπάλλας 3(1), Κώτσιος 12, Δεμίρης 2, Μπέμπριου 44(2), Κουρμετζάς 27(3), Σαραντίδης 10, Ζησόπουλος, Ντρίτσι, Πολυγένης 9(1)
Γ.Σ. Μουζακίου(Παιδας Στ.):Πλακιάς 3 (1), Ζήσης, Τζιωρτζιώτης 2, Πλιάκος 2, Φωτίου 2, Ζαρίδας 4, Καλλιώρας 17, Νάσιος 5, Πεσλής 10, Μπαλατσούκας 10(2).

Φαλώρεια - Ολυμπιακός Καρδίτσας 86-51 (Ημιτελικός εφήβων Θεσσαλίας)

 

Φαλώρεια - Ολυμπιακός Καρδίτσας............86-51
Τα δεκάλεπτα:23-12, 41-25, 69-38, 85-61
Φαλώρεια (Ευαγγελακόπουλος - Παπαδημητρίου)Καλαμάρας 7(1), Πιτσαρής 5, Ζιάκας 16(1), Λιατίφης , Σούλκο 13, Πρεμέτης 10, Βλαχοκώστας 2 , Κουτσούκης 6, Οκκάς 2, Βάλλας 6, Θεοδώρου 2, Χουτέας 16.
Ολυμπιακός Καρδίτσας (Τζελλας) Καραγιάννης 11(3), Μπέκε 4, Στάικος 2, Παπαθωμάς  2, Παπαστάθης 6, Ζαγανάς 15,  Πολυγένης 9, Γιαννακόπουλος 2.

Αποτελέσματα - Βαθμολογία Β'ΕΣΚΑΘ (2ος Όμιλος)


Αποτελέσματα
20η αγωνιστική
Νέων Α.Σ. Καρδίτσας – Απόλλων Καρδίτσας....................42-61
Φούντας B.C. – Νέων  Γ.Σ. Φαρσάλων...............................30-49
Ελπίδα – Ν. Αίολος Τρικάλων.......83-91(60-60 κ.α., 72-72 α’ παρ, 81-81 β’ παρ,)
Γ.Σ. Μουζακίου – Γ.Σ. Ματαράγκας...................................20-0α.α.
Πράσινη Γωνιά – Φίλιππος Τρικάλων................................20-0α.α.
Ρεπό: Άγιος Νέστορας
11η αγωνιστική
Άγιος Νέστορας - Γ.Σ. Μουζακίου....................................123-55

Βαθμολογία
Α/Α
ΟΜΑΔΕΣ
Β
Α
Ν
Η
1
ΑΓΙΟΣ ΝΕΣΤΟΡΑΣ
35
18
17
1
2
Ν.Γ.Σ.ΦΑΡΣΑΛΩΝ
33
18
15
3
3
ΠΑΣΙΑΛΗΣ ΜΟΥΖ.
30
18
12
6
4
Ν.ΑΣ.ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ
29
17
12
5
5
ΕΛΠΙΔΑ ΚΑΡ.
    28
19
9
10
6
ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΡ.
27
17
10
7
7
Ν.ΑΙΟΛΟΥ ΤΡΙΚ
27
17
10
7
8
ΠΡΑΣΙΝΗ ΓΩΝΙΑ
24
17
7
10
9
ΦΟΥΝΤΑΣ B.C.
17
17
1
16
10
ΘΕΣΣΑΛΙΚΟΣ ΜΑΤ.
6
17
2
15
11
ΦΙΛΙΠΠΟΣ
0
17
0
17

Α.Ε.Λ - Ελασσόνα 47-44(Παμπαίδων) (φώτο - vid)


Α.Ε.Λ - Ελασσόνα............47-44
Τα δεκάλεπτα:10-8, 24-19, 32-30, 47-44
Α.Ε.Λ. (Βαγιόπουλος-Αμδίτης) : Δαβίδης , Τσιγάρας , Τσέλιος , Τσιάρας , Παπαδούλης , Αναστασίου , Τζιμόπουλος , Χατζής , Λιάπης , Καναβούρας
Ελασσόνα (Σαλεπτσής) Κατσάνος , Κατσιάνας , Τσανούλας , Κατσάρας ,  Σαλεπτσής , Πνευματικός , Καρανίκας , Τσιτσάνης , Αβρανάς , Λέκκας , Τσαντούλας , Παρλάντζας .

Δείτε στιγμιότυπα του αγώνα :

Ακολουθεί  φωτορεπορτάζ 

Αποτελέσματα ημιτελικών Εφήβων Θεσσαλίας


Εφηβικό
Φαλώρεια Τρικάλων- Ολυμπιακός Καρδίτσας...............86-51
Κεραυνός Λάρισας - Γ.Σ.Βόλου........................................58-61

Sports Academy - Εθνικός 85-07 (παμπαίδων)(φώτο - vid)

Sports Academy - Εθνικός.......85-07
Τα δεκάλεπτα:17-03, 42-03, 61-07, 85-07
Sports Academy (Θεοδωρόπουλος) Φαλλόν , Κυρίτσης , Μαγρίζος , Ζαχαράκης Β., Ζαχαράκης Κ. , Πουλιούλης, Θεοδωρόπουλος , Βλαχούλης , Τσιτσιάμης , Παπαδόπουλος , Πολύζος , Αγγελής.
Εθνικός (Πραγκαφίλης) Στρεμένος , Κοντοθανάσης , Μακρής , Μουράτης , Λιάπης , Οικονόμου , Τσούμας .

Δείτε στιγμιότυπα του αγώνα

Ακολουθεί  φωτορεπορτάζ 

Αποτελέσματα - Βαθμολογία Β'ΕΣΚΑΘ (1ος Όμιλος)


Αποτελέσματα
20η αγωνιστική
Ιωλκία  - Άδμητος Βελεστίνου.........................20-0α.α.
Κέλτες - Ίκαρος Λάρισας.................................25-71
Ελευθεριακός - Αναγ. Καλοχωρίου..................56-65
Δήμητρα Ευξεινούπολης - Αρμένιο.................68-58
Μ. Αντύπας - Ηρακλής Χάλκης.......................35-40
Αετοί Λάρισας - Φαλάνη.................................0-20α.α

Βαθμολογία
Α/Α
ΟΜΑΔΕΣ
Β
Α
Ν
Η
1
ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΚΟΣ
38
20
18
2
2
ΙΚΑΡΟΣ
36
20
16
4
3
ΔΗΜΗΤΡΑ ΕΥΞ
34
20
14
6
4
ΙΩΛΚΙΑ ΒΟΛΟΥ
33
20
13
7
5
ΑΝ.ΚΑΛΟΧΩΡΙΟΥ
33
20
13
7
6
ΦΑΛΑΝΗ
33
20
13
7
7
ΑΡΜΕΝΙΟ
29
20
9
11
8
ΗΡΑΚΛΗΣ ΧΑΛΚΗΣ
26
19
7
12
9
ΑΕΤΟΙ
24
19
6
13
10
ΜΑΡ. ΑΝΤΥΠΑΣ
23
20
3
17
11
ΚΕΛΤΕΣ
22
19
3
16
12
ΑΔΜΗΤΟΣ ΒΕΛ.
21
19
3
16