Σάββατο, 14 Απριλίου 2018

Αποτελέσματα - Βαθμολογία play-off ανόδου στην Γ'Εθνική (1η Αγωνιστική )

Με το δεξί ξεκίνησαν οι δύο ομάδες του Βόλου την διαδικασία των πλέι-οφ ανόδου στην Γ’ Εθνική κατηγορία, καθώς ο μεν Ολυμπιακός Βόλου επικράτησε στο Βόλο άνετα της Καλαμπάκας με 75-53 , ο δε Γ.Σ. Βόλου έκανε το μπαμ κερδίζοντας εκτός εδρας τον Αμπελώνα με 64-62.

Γυμναστικός Λάρισας Φάρος - AEK 75-86 . Δηλώσεις (φώτο)


Δεν τα κατάφερε ο Γυμναστικός Λάρισας καθώς γνώρισε την ήττα απο την ΑΕΚ με 75-86 για την 23η αγωνιστική της Basket League.

Υπέταξε και τον Εθνικό στην παράταση ο Ερμής Αγιάς με 84-72. (Α2 Εθνική)


Ακόμα μια μεγάλη νίκη για τον  Ερμή Αγιάς, που λυγίσε στην παράταση τον Εθνικό με 84-72 στα πλαίσια της 27ης αγωνιστικής της Α2 Εθνικής.

Ασταμάτητος ο Α.Σ.Καρδίτσας 79-67 και το Ψυχικό .Βράβευση Βαγγέλη Μπράχου


O Α.Σ.Καρδίτσας κάνοντας ακόμα μια νίκη , την τέταρτη στη σειρά , επικράτησε με 79-67 του Ψυχικού  το απόγευμα του Σαββάτου  στο πλαίσιο της 27ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Α2.

Αποτελέσματα - Βαθμολογία Α2' Εθνικής (14/4/2018)


Αποτελέσματα
Περιστέρι - Ηρακλής ......................................74-64
Α.Σ.Καρδίτσας - Ψυχικό .................................79-67
Απόλλων Πατρών - Καστοριά ............83-75 (65-65κ.α.)
Αρκαδικός - Δόξα Λευκάδας .........................95-97
Ερμής Αγιάς - Εθνικός Πειραιώς ........84-72 (66-66κ.α.)
Μαρούσι - Χολαργός .....................................62-72
Παπάγου - Αμύντας........................................72-70
ΑΕΛ  - ΑΣΕ Δούκα .......................................72-102

Αντίο στην Α1 και μαθηματικά από τα Τρίκαλα BC μετά την ήττα από τον Άρη με 64-83 . ΔΗΛΩΣΕΙΣ (Basket League)


Με λίγες επιλογές και πάλι τα Τρίκαλα (χωρίς Φιλντς, Τάταρη, Χατζηνικόλα) και τον Τάλτον να βγαίνει νοκ άουτ απο τα πρώτα λεπτά δεν μπόρεσε να ανταγωνιστεί τον Άρη που δεν αντιμετώπισε ιδιαίτερα προβλήματα καθώς επικράτησε εύκολα στο Δημοτικό Κλειστό.

Αποτελέσματα Basket League (23η Αγωνιστική)


22η Αγωνιστική 
Παρασκευή  13/4
Παναθηναϊκός - Κολοσσός Ρόδου...................87-63
Πανιώνιος - Ολυμπιακός ................................73-79
Σάββατο  14/4
Γ. Σ. Κύμης - Ρέθυμνο Cretan Kings ..............82-76
Τρίκαλα BC -  Άρης .......................................64-83
Γυμναστικός Λάρισας Φάρος - AEK .............75-86
Κυριακή  15/4
17:00 ΠΑΟΚ - Λαύριο 
19:00 Προμηθέας - Κόροιβος Αμαλιάδας

Πρωταθλήτριες Ελλάδος οι Νεάνιδες του Παναθηναϊκού. Αποτελέσματα - Βαθμολογία 4ης ημέρας Πανελλήνιου Νεανίδων


Πρωταθλητής Νεανίδων αναδείχθηκε ο Παναθηναϊκός μετά την  νίκη του  επί του Έσπερου με ....... μια  ημέρα πριν το τέλος της τελικής φάσης , του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Νεανίδων  που διεξάγεται στα Λουτρά Αιδηψού .

Αποτελέσματα 4ης ημέρας Tελικής φάσης Πανελλήνιου Εφήβων


Με νίκες συνέχισαν την τρίτη ημέρα της τελικής φάσης του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Εφήβων στη Χερσόνησο της Κρήτης Ολυμπιακός- Ελευθερούπολη και Προμηθέας , με τον Καρδιτσιώτη Θωμά Ζευγαρά να έχει συμμετοχή στον αγώνα του Ολυμπιακού με τον Άρη, ενώ οι Τρικαλινοί Διαλεσιώτης και Φρύδας του Άρη είχαν από 2 πόντους ο καθένας .

Το buzzer beater του Τουρναβίτη στο μπαράζ παραμονής Φοίβος-Ολυμπιακός Κ.


Ιωλκία-Ελευθεριακός 61-53 (Α2 ΕΣΚΑΘ)

Με νίκη επί του Ελευθεριακού, ολοκλήρωσε της υποχρεώσεις της η Ιωλκία για το πρωτάθλημα της Α2 ΕΣΚΑΘ , χωρίς να την ενδιαφέρουν τα άλλα αποτελέσματα , καθώς με την νίκη αυτή εξασφάλισε την παραμονή στην κατηγορία.

Δείτε ζωντανά ΤΩΡΑ τον αγώνα για την Α2 ΕΣΚΑΘ μεταξύ Γ.Σ.Φαρσάλων - Γ.Σ. Σκιάθου


Νίκη παραμονής για τον Φοίβο επί του Ολυμπιακού Καρδίτσας με 55-53 (Μπαράζ παραμονής στην Α1 ΕΣΚΑΘ)


Στο πιο κρίσιμο παιχνίδι της αγωνιστικής περιόδου, το μπαράζ για την παραμονή στην Α1 ΕΣΚΑΘ,
ο Φοίβος επικράτησε του Ολυμπιακού Καρδίτσας με 55-53 και θα συνεχίσει και του χρόνου να αγωνίζεται στην ίδια κατηγορία .

Δείτε ζωντανά στις 20:00 τον αγώνα Ολυμπιακός Βόλου-Καλαμπάκα για τα play-off Ανόδου στη Γ' Εθνική


Αποτελέσματα-Βαθμολογία 4ης ημέρας Β’ φάσης Πανελλήνιου Κορασίδων


Ολοκληρώθηκε η  τέταρτη μέρα των αγώνων για την Β' φάση των προκριματικών του Πανελλήνιου Κορασίδων και τα  αποτελέσματα - βαθμολογία  έχουν ως εξής :

Αποτελέσματα - Βαθμολογία 4ης ημέρας Β’ φάσης Πανελλήνιου Παίδων

Αποτελέσματα
Α’ Όμιλος (ΚΓ Νεάπολης)
14.04.2018
Αρίων Ξ.-Αίολος Τρ.................69-47
Ευρώπη-Πρωτέας Γρ...............48-53
Άλφα 93-Βέροια.......................53-69

Η βαθμολογία

ΑΣΚ Κ21 - Πελασγοί Μεγ. Καλυβίων 41-73 (Α2 ΕΣΚΑΘ)

Οι Πελασγοί επικράτησαν των Νέων του ΑΣΚ με 41-73,  στον τελευταίο αγώνα των δυο ομάδων για φέτος στο πρωτάθλημα της Α2 ΕΣΚΑΘ.

Φωτορεπορτάζ του αγώνα παμπαίδων Πυρσός - Κρόνος Τυρνάβου


Πυρσός - Κρόνος........51-61
Διαιτητής :Ρασούλη
Πυρσός : (Κώτσιος) Ρούντος , Μπρακάι , Γκρόζος , Έγκι , Ευθυμίου , Σαμαντζής , Γιαννούτσος , Τουρναβίτης , Μπρούζας.
Κρόνος: (Σαμαντζής) Μητρολιός , Προντα ,Φουσκαρίνης , Γεωργάκης , Γκουλέτσας , Πάτσικας , Κακαδιάρης , Πλιάτσικας , Ντέντα , Μπαράκος , Τσιούμανης , Καραστέργιος.

Φωτορεπορτάζ του αγώνα μίνι Αστέρας - Πελασγιώτιδα


Αστέρας- Πελασγιώτιδα ........68-46
Διαιτητής :Ράμμος
Αστέρας(Μίζιος)Κουλούρας , Χριστοφιλίδης, Αντωνόπουλος , Ζιώγας , Γκούμας , Βλάχος , Τσουκαλέλης , Κουγιώνας , Κοντος , Αλεξίου , Μπράχος ,  Γερογιάννης.
Πελασγιώτιδα : (Καπνιά)Πανάγος , Τσιούτρας , Μαιμάρης , Τσαπράζης, Πουρλιώτης , Θανασιάς , Πρίφτης,  Καραδούκας , Κωστής , Δήμου.

Δείτε ζωντανά στις 18:00 τον αγώνα ΑΕΚ-ΑΣΠ Προμηθέας για το Πανελλήνιο Εφήβων


Δείτε ζωντανά ΤΩΡΑ τον αγώνα ΓΣ Ελευθερούπολης-Ηράκλειο ΟΑΑ για το Πανελλήνιο Εφήβων

Επιστροφή στις νίκες για τις κορασιδες των Τιτάνων Παλαμά (Β’ φάση Πανελλήνιου Κορασίδων)


Οι κορασίδες των Τιτάνων Παλαμά  εύκολα με 34-49 νίκησαν την Ιερισσό 99 και επέστρεψαν στις νίκες , για την τέταρτη ημέρα της Β’  φάσης  Πανελλήνιου Κορασίδων .

Ήττα για τους παίδες του Αίολου από τον Αρίων Ξ. με 69-47 (Β’ φάση Πανελλήνιου Παίδων)


Την  ήττα  γνώρισαν οι παίδες  του Αίολου από την ανώτερη ομάδα του Αρίων Ξάνθης με 69-47 στα πλαίσια  της τέταρτης ημερας της Β' φάση του Πανελλαδικού πρωταθλήματος παίδων που διεξάγεται στη Θεσσαλονίκη.

Φωτορεπορτάζ του αγώνα παμπαίδων Αστέρας - Εθνικός



Αστέρας - Εθνικός........79-23
Διαιτητής :Ράμμος
Αστέρας: (Μίζιος) Κουγιώνας , Ζησούλης , Μίζιος , Τσιτσικλής , χατζηγιάννης , Τζιόλας , Βελεσιώτης , Πανάγος.
Εθνικός : (Πραγκαφίλης-Τσούμας) Δαλαμάγκας , Μουράτης , Μπάμπος , Λιάπης , Μακρής , Στρεμένος , Οικονόμου, Κουκουμπλιάκος.

Δείτε ζωντανά στις 14:00 τον αγώνα Άρης-Ολυμπιακός για το Πανελλήνιο Εφήβων